دعوت آکادمی اسکار از سه ایرانی در ۲۰۱۸

به گزارش هالیوود ریپورتر آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۸ از ۹۲۸ هنرمند برای حضور در این آکادمی دعوت به عمل آورد که در این میان نام سه ایرانی نیز به چشم می خورد. در سال ۲۰۱۷ از ۷۷۴ سینماگر، ۶۸۳ هنرمند در ۲۰۱۶ و در ۲۰۱۵ از ۳۲۲ نفر دعوت شده بود.

 

osc-banner_statuette

 

حسین جعفریان، فیلمبردار و همچنین علی عسگری و فرنوش صمدی، کارگردانان فیلم کوتاه، هنرمندان ایرانی هستند که امسال به آکادمی اسکار دعوت شده اند. آکادمی اسکار در سال ۱۹۲۷ شروع به کار کرد و دارای ۳۷ عضو از افراد برجسته سینما بود که بعدها این اعضا به بیش از هفت هزار نفر رسیده اند. اخیرا آکادمی قصد دارد با دعوت از هنرمندانی از کشورهای مختلف، رنگین پوستان و زنان، تنوع جنسیتی و نژادی بیشتری در میان اعضایش داشته باشد. دامنه سنی دعوت شدگان به آکادمی نیز قابل توجه است، در این لیست دختر ۱۴ ساله ای را می بینیم به نام کوانژان والیس که بازیگری رنگین پوست است و از طرف دیگر خانم سوفیا گوبایدولینا  آهنگساز ۸۶ ساله روس  هم در لیست دعوت شوندگان به این آکادمی قرار دارد.

حسین جعفریان مدیرفیلمبرداری نامی ایرانی دو سیمرغ برای «درباره الی» و «رستاخیز» در کارنامه اش دارد و فیلمبردار فیلم «فروشنده» برنده جایزه اسکار نیز بوده است. علی عسگری و فرنوش صمدی هم کارگردان فیلم های کوتاه موفقی چون «نگاه» و «سکوت» بوده اند که در عرصه بین المللی موفق به دریافت جوایز فراوانی شده اند.

در گذشته نیز تعدادی از سینماگران ایرانی به این آکادمی دعوت شده اند از جمله نازنین بنیادی، رخشان بنی اعتماد، هنگامه پناهی، لیلا حاتمی، محمدرضا دلپاک، محمد رسولف، هایده صفی یاری، گلشیفته فراهانی، بهمن قبادی، محسن موسوی و البته عباس کیارستمی که متاسفانه فرصت پاسخ به این دعوت و حضور در آکادمی را نیافت.

 

مطالب مرتبط
خبرگزاری‌های ایران خبر دادند عباس کیارستمی فیلمساز مشهور ایرانی که برای ادامه درمان خود به ادامه مطلب

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*