محسن وزیری مقدم درگذشت محسن وزیری‌مقدم ـ طراح، نقاش و مجسمه‌ساز امروز ـ جمعه ـ در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

 محسن وزیری مقدم صبح امروز ـ ۱۶ شهریور ماه ـ به دلیل کهولت سن و پس از ۲  سال دست و پنجه نرم کردن با سرطان روده در شهر رم درگذشت.

وزیری مقدم از شاخص‌ترین نقاشان نوگرای ایران بود که با رویکردی مدرنیستی و سبکی شخصی، آثاری بدیع و منحصر به فرد خلق کرده است.

وی از نخستین دانش‌آموختگان دانشکده هنرهای زیبایدانشگاه تهرانبود و در سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۵ ریاست دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را بر عهده داشت.

نمایشگاهی از نقش برجسته‌های محسن وزیری مقدم تیر ماه امسال در گالری اعتماد برگزار شد.

سال گذشته نیز نمایشگاه خوانش، دربرگیرنده آثاری از ۱۵ هنرمند از سه نسل مختلف هنرهای تجسمی کشور برگزار شد که آثار وزیری مقدم هم در آن قرار داشت.

هامون وزیری مقدم فرزند محسن وزیری مقدم در مورد تدفین پیکر استاد وزیری مقدم در رم یا ایران توضیح داد: تصمیم داریم پدرم را در قبرستانی که متعلق به هنرمندان ایتالیایی است، دفن کنیم چراکه جایی که محسن وزیری مقدم در هنر مدرن شکوفا شد، این شهر بود.

وزیری مقدم بیان کرد: آخرین کاری که محسن وزیری مقدم در رم انجام داد، مربوط به اکتبر ۲۰۱۷ بود که یک کار شنی در اندازه ۹ در ۷ متر را کلید زد و به پایان رساند. همچنین تیرماه ۹۷ نیز نمایشگاهی با عنوان «نقش برجسته های هندسی» محسن وزیری مقدم در گالری اعتماد برپا شد. وی در آن زمان بیمار بود اما مدام در حال جنگ بود و بعد از مدتی ضعف در بدنش به وجود آمد.

وی در پایان به چاپ کتابی از زندگینامه پدرش اشاره کرد و گفت: کتاب «یادمانده‌ها» محسن وزیری مقدم شامل زندگینامه، خاطرات و سفرنامه‌های او دو هفته پیش توسط انتشارات نظر منتشر شد و به بازار آمد و وقتی کتاب را به پدرم نشان دادم خیلی خوشحال شد.

تصویر و هنر ایران درگذشت این پیشکسوت عرصه هنر را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری تسلیت عرض میکند.

مطالب مرتبط
"من مجید پناهی خالی هستم با حسین و جعفر کمی نسبت خویی دارم اما نسبت ادامه مطلب
با سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. رضا ادامه مطلب

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*