کلامی با همراهان تصویر و هنر ایران از زبان مدیر مسئول مجموعه

سلام و ممنون از همراهی تک تک شما ،حضور همه شرکت کنندگان در این مسابقه که پس از چهار سال فرصت برگزاری دومین دوره مسابقه طراحی تیشرت را به ما دادند باعث دلگرمی ماست.
مطمئنا در این دوره که برای اولین بار بر روی اینستاگرام برگزار شد و برای ما تجربه ای تازه بود اشکلات و نواقصی وجود داشته که با همیاری شما و انتقادات شما و پیشنهاداتتان در دوره های بعد ترمیم خواهد شد.
مجموعه تصویر و هنر ایران با کمترین امکانات و بدون حمایت مالی و بدون هیچ چشم داشت مالی تنها شرایطی را برای رقابت سالم در بین هنرمندان گرافیست در زمینه کاری شاید نو فراهم کرد تا هنرمندان و طراحان در حیطه ای متفاوت خود را محک بزنند .
در این مدت جز علاقه شخصی من به فراهم کردن شرایطی برای معرفی هنرمندان و تشویق ایشان برای تفکر و خلق آثار نو داشتم هیچ اتفاقی جز زحمت و کار شبانه روزی از پاسخگویی سریع به مخاطب، حفظ احترام مخاطب، پیگیری تک تک تمامی ایمیل ها و تلاش برای به بهترین نحو برگزار شدن مسابقه نیوفتاد ….
به دلیل شبهاتی که برای کاربران ایجاد شده مجددا توضیح میدم که از ابتدا اعلام کردیم که به دلیل تعداد زیاد شرکت کنندگان امکان امتیاز دهی داوران به همه دویست و چهل طرح وجود ندارد پس مسابقه را چند مرحله ای کردیم . مرحله اول با لایک به مرحله دوم راه پیدا کنند و به دلیل حفظ حق شرکت کنندگانی که در اینستاگرام نمیتوانند لایک جمع کنند و در مصاحبه تصویری هم ذکر کردم داوران تعدادی از طرح ها رو به آنها اضافه خواهند کرد و بارها گفتیم تعداد لایک دلیل بر برنده شدن شما در مسابقه نیست و داوران مسابقه امتیاز خواهند داد که غیر از این بود حضور داوران بی معنی بود ..
.
شصت طرح با نظر و رای شما به مرحله دوم راه یافتند جاییکه داوران و فقط داوران برندگان را اعلام میکنند فارغ از نام و تعداد لایک شما …پس از اعلام نتایج بی مهری ها و بد اخلاقی هایی دیدم که راه به صفحه شخصی من که اصلا هیچ ربطی به مجموعه و مسابقه نداشت و کمی خستگی این چند ماه بر تنم ماند . اما مهر و محبت و پیام های شما آنقدر قوت قلب میدهد که به جد اعلام میکنم ما کلی کار و ایده برای تک تک شما هنرمندان داریم و هیچ کس و هیچ چیز جلودار ما نیست .
افرادی که نام خود را هنرمند مینامند و به دلیل امتیاز نیاوردن بین ۵ داور مجرب و متخصص به توهین میپردازند به هیچ وجه نمیتوانند جلوی حرکت تصویر و هنر ایران را بگیرند … من به شخصه همه شرکت کنندگان در مسابقه را برنده میدانم چون ما در حال فرهنگ سازی و ایجاد بستری برای همه شما هستیم و رقابت شما سرمایه ما و خود شماست.

پرسیدند تو کی هستی که داور مسابقه شدی؟! بر خلاف میل باطنی عرض میکنم من پرهام هامون . کارشناس ریاضی محض، دانش آموخته رشته گرافیک، مهندس شبکه از مایکروسافت ، مهندس وب از شرکت پروسافت، نقاش، مجسمه ساز ، صدا پیشه، مدرس دوره های طراحی گرافیک و طراحی وب سایت در موسسه های آموزشی در تهران، مدیر و وب مستر بیش از ۲۰ وب سایت دولتی کشور، مجری و مشاور تبلیغاتی شرکت های خصوصی و دولتی . اما هرچه که هستم پرهام بودن برایم کافیست ..و پس از پانزده سال فعالیت در این عرصه هر چه کردم به عنوان مسئول تصویر و هنر علاقه و کمک به فرهنگ و هنر کشورم بوده است .

از همه شرکت کنندگان در این مسابقه تشکر میکنم و آرزوی سلامت و بهروزی دارم و امیدوارم که هرچقدر ما مجازی هستیم هنرمندان و عزیزان حقیقی ، ما را در راهی که که در پیش گرفتیم همراهی کنند.از همه عزیزانی که با همه شایستگی جز برندگان مسابقه نبودند اما به مجموعه ما و نظر داوران احترام گذاشتند تشکر میکنم .
اشتباهات و نواقصمون رو هم به بزرگی خودتان ببخشید و با انتقادات مودبانه ما رو کمک کنید تا خودمان را اصلاح کنیم.
لازم میبینم از حامیان مسابقه ، استودیو معماری راد ، کافه فرته و موسسه تک چاپ تشکر و قدردانی کنم.
من پرهام هامون .مدیر مسئول مجموعه تصویر و هنر ایران … به تک تک بزرگواران احترام میگذارم اما نظرات بی منطق و توهین آمیز و تهدید آمیز نه در پیش من و نه در مجموعه تصویر و هنر ایران جایی ندارد. بهترین اتفاقات خوب در زندگی و حرفه اتان برایتان بیوفتد و خدا آخر و عاقبت همه ما را به خیر کند . آرام باشید.پرهام هامون۲۹٫ تیر ۹۵

مطالب مرتبط
با سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. رضا ادامه مطلب

4دیدگاه برای کلامی با همراهان تصویر و هنر ایران از زبان مدیر مسئول مجموعه

  1. با سلام و درود… ممنون از برگزاری این مسابقه ی جالب…
    بعد سالها در این فراخوان عمومی شرکت کردم فقط و فقط بخاطرخلاقیتی که در موضوع وجود داشت… حق بدین به اون دسته افراد خشمگین که هنوز باید راهی طولانی برن برای یادگرفتن و تجربه کردن و بگذرین از این افراد…
    به ایده های خلاقانه تون ادامه بدین و به خشم و قضاوت های کوکانه توجهی نکنین…
    گاهی این فراخوان ها عاملی پر انگیزه میشن برای افرادی مثل من برای برگشتن به دنیای خلاقیت… ممنون از تلاشتون.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*