دعوت آکادمی اسکار از سه ایرانی در 2018

به گزارش هالیوود ریپورتر آکادمی اسکار در سال 2018 از 928 هنرمند برای حضور در این آکادمی دعوت به عمل آورد که در این میان نام سه ایرانی نیز به چشم می خورد. در سال 2017 از 774 سینماگر، 683 هنرمند در 2016 و در 2015 از 322 نفر دعوت شده بود.

 

osc-banner_statuette

 

حسین جعفریان، فیلمبردار و همچنین علی عسگری و فرنوش صمدی، کارگردانان فیلم کوتاه، هنرمندان ایرانی هستند که امسال به آکادمی اسکار دعوت شده اند. آکادمی اسکار در سال 1927 شروع به کار کرد و دارای 37 عضو از افراد برجسته سینما بود که بعدها این اعضا به بیش از هفت هزار نفر رسیده اند. اخیرا آکادمی قصد دارد با دعوت از هنرمندانی از کشورهای مختلف، رنگین پوستان و زنان، تنوع جنسیتی و نژادی بیشتری در میان اعضایش داشته باشد. دامنه سنی دعوت شدگان به آکادمی نیز قابل توجه است، در این لیست دختر 14 ساله ای را می بینیم به نام کوانژان والیس که بازیگری رنگین پوست است و از طرف دیگر خانم سوفیا گوبایدولینا  آهنگساز 86 ساله روس  هم در لیست دعوت شوندگان به این آکادمی قرار دارد.

حسین جعفریان مدیرفیلمبرداری نامی ایرانی دو سیمرغ برای «درباره الی» و «رستاخیز» در کارنامه اش دارد و فیلمبردار فیلم «فروشنده» برنده جایزه اسکار نیز بوده است. علی عسگری و فرنوش صمدی هم کارگردان فیلم های کوتاه موفقی چون «نگاه» و «سکوت» بوده اند که در عرصه بین المللی موفق به دریافت جوایز فراوانی شده اند.

در گذشته نیز تعدادی از سینماگران ایرانی به این آکادمی دعوت شده اند از جمله نازنین بنیادی، رخشان بنی اعتماد، هنگامه پناهی، لیلا حاتمی، محمدرضا دلپاک، محمد رسولف، هایده صفی یاری، گلشیفته فراهانی، بهمن قبادی، محسن موسوی و البته عباس کیارستمی که متاسفانه فرصت پاسخ به این دعوت و حضور در آکادمی را نیافت.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*